Čtvrtek 17. 01. 2019

Snížení důchodů i vyšší tresty za daňové úniky. Řecký parlament odsouhlasil balík reforem

18.10.2015

Řekové půjdou později do důchodu a dostanou méně peněz. Obě změny jsou součástí schváleného balíku reforem. Předem se očekávalo, že řecký parlament úsporná opatření požadovaná mezinárodními věřiteli schválí. Jejich zástupci přijedou koncem října do Atén, aby zhodnotili pokrok Řecka při plnění podmínek třetí mezinárodní pomoci.

zpráva Snížení důchodů i vyšší tresty za daňové úniky. Řecký parlament odsouhlasil balík reforem

Řecký parlament v noci na sobotu schválil balík reforem zahrnující tvrdá úsporná opatření požadovaná mezinárodními věřiteli výměnou za třetí záchranný plán pro tuto zadluženou zemi. Reformy obsahují snížení důchodů, zvyšování věku pro odchod do důchodu, zvýšení trestů za daňové úniky a liberalizaci trhu s energií. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters.

Schválení zákona se předem očekávalo. V 300členném parlamentu má totiž vládní koalice tvořená levicovou formací Syriza a nacionalistickými Nezávislými Řeky 155 zákonodárců.

Koncem října přijedou do Atén inspektoři Evropské komise, Evropské centrální banky, záchranného fondu eurozóny a Mezinárodního měnového fondu, aby zhodnotili pokrok Řecka při plnění podmínek třetí mezinárodní pomoci.

Atény chtějí co nejrychleji podstoupit kontrolu svých dosavadních kroků ze strany odborníků zastupujících mezinárodní věřitele, aby mohly přejít k rekapitalizaci svých bank a zahájit jednání o další pomoci a odpuštění dluhů. Seznam reforem, které musejí uskutečnit, je ale poměrně dlouhý, upozorňuje Reuters.

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity