Čtvrtek 13. 12. 2018

Spoluzakladatelé Googlu díky posílení akcií zbohatli. Každý zhruba o sto miliard korun

19.07.2015

Tržní hodnota společnosti Google stoupla přibližně o 65 miliard dolarů na 468 miliard dolarů. Každý z jejích zakladatelů tak díky pátečnímu prudkému nárůstu ceny akcií zbohatl o více než čtyři miliardy dolarů - v přepočtu o 100 miliard korun. Díky tomuto velkému přírůstku si firma upevnila pozici druhé nejhodnotnější společnosti světa hned za americkým technologickým gigantem Applem.Tržní hodnota společnosti Google stoupla přibližně o 65 miliard dolarů na 468 miliard dolarů. Každý z jejích zakladatelů tak díky pátečnímu prudkému nárůstu ceny akcií zbohatl o více než čtyři miliardy dolarů - v přepočtu o 100 miliard korun. Díky tomuto velkému přírůstku si firma upevnila pozici druhé nejhodnotnější společnosti světa hned za americkým technologickým gigantem Applem.

zpráva Spoluzakladatelé Googlu díky posílení akcií zbohatli. Každý zhruba o sto miliard korun

Larry Page a Sergey Brin zbohatli díky prudkému nárůstu ceny akcií každý o více než čtyři miliardy dolarů (zhruba 100 miliard Kč).
autor: Archiv

 

 

Spoluzakladatelé americké internetové společnosti Google, Larry Page a Sergey Brin, zbohatli díky pátečnímu prudkému nárůstu ceny akcií podniku každý o více než čtyři miliardy dolarů (zhruba 100 miliard korun). Informovala o tom agentura Bloomberg.

Akcie Googlu v pátek díky příznivým čtvrtletním výsledkům posílily o více než 16 procent a uzavřely na rekordním maximu 699,62 dolaru. Celková tržní hodnota podniku tak stoupla zhruba o 65 miliard dolarů (1,6 bilionu Kč) na 468 miliard dolarů (téměř 12 bilionů Kč).

Většího jednodenního přírůstku doposud na technologickém trhu Nasdaq dosáhla podle výzkumné skupiny Factset pouze firma Cisco, jejíž tržní hodnota 17. dubna 2000 stoupla o 66 miliard dolarů.

Google si podle agentury Reuters díky pátečnímu růstu akcií upevnil pozici druhé nejhodnotnější společnosti světa za americkou technologickou firmou Apple. Ta má v současnosti tržní hodnotu kolem 740 miliard dolarů (18,5 bilionu Kč).

Google ve čtvrtek oznámil, že ve druhém čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 17 procent na téměř čtyři miliardy dolarů. Výsledky podniku tak poprvé od roku 2013 překonaly očekávání analytiků.

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity