Pátek 18. 01. 2019

Státní pojišťovna EGAP vymohla loni přes 1,1 miliardy. Kuba splatila více než 500 milionů

06.04.2017

Státní pojišťovna EGAP vymohla loni pohledávky z 11 zemí. Celkově byly pohledávky v hodnotě 1,132 miliardy korun. Největší byla částka splacená Kubou, která uhradila všechny staré dluhy - celkem za 517,3 milionu korun.

zpráva Státní pojišťovna EGAP vymohla loni přes 1,1 miliardy. Kuba splatila více než 500 milionů

Státní Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) loni vymohla pohledávky za rekordních 1,132 miliardy korun. Uvedl to ve středu deník Lidové noviny (LN). Loňský objem splacených dluhů je zhruba dvakrát větší než za rok 2015, kdy EGAP vymohla jen 562 milionů. EGAP se zaměřuje na tržně nepojistitelná politická a komerční rizika spojená s financováním vývozu z Česka. Loňské celkové výsledky hospodaření EGAP zatím neoznámila, v roce 2015 vykázala ztrátu 5,45 miliardy korun.

Loni EGAP vymohla podle předsedy představenstva společnosti Jana Procházky pohledávky z 11 zemí. Největší byla částka splacená Kubou, která uhradila všechny staré dluhy - celkem za 517,3 milionu korun, což podle Procházky oživilo spolupráci Česka s Kubou.

Další stamilionové částky EGAP získala ze Slovenska a Íránu. Splacené slovenské dluhy dosáhly 282,4 milionu a íránské 193,9 milionu. Vymožené pohledávky z ostatních zemí se již pohybovaly většinou v řádu desítek či jednotek milionů korun. Nejméně vymohla státní pojišťovna z Číny, a to 0,3 milionu.

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity