Pátek 18. 01. 2019

Stav řecké ekonomiky se dle Číny zlepší, pokud bude snaha

07.07.2015

Peking - Čína je přesvědčená, že stav řecké ekonomiky se zlepší, pokud se o to všechny strany zasadí. Dnes to oznámil náměstek čínského ministra zahraničí Čcheng Kuo-pching, který podle agentury Reuters jako první vysoký čínský představitel okomentoval situaci po nedělním řeckém referendu. Čínská diplomacie věří, že Řecko zůstane v eurozóně.

zpráva Stav řecké ekonomiky se dle Číny zlepší, pokud bude snaha

Ilustrační foto - Řecký ministr financí Yanis Varoufakis hlasuje v referendu o podmínkách mezinárodních věřitelů pro poskytnutí další finanční pomoci Řecku. ČTK/AP Petr David Josek

 

Řekové jasnou většinou odmítli návrhy věřitelů na řešení předluženosti své země. Atény nyní chtějí vyjednat novou dohodu, která bude zahrnovat i odpisy dluhu.

"Věřím, že s důraznou snahou všech stran se hospodářská situace Řecka změní k lepšímu. Ekonomická krize bude náležitě vyřešena," řekl Čcheng. Dodal, že řešení a situace v zemi neovlivní jen Řecko, ale celý svět.

Podle čínské diplomacie Peking věří, že Řecko zůstane v eurozóně a že region dokáže vyřešit své současné problémy. Prohlásil to dnes v reakci na nedělní referendum mluvčí ministerstva zahraničí Chua Čchun-jing během pravidelného každodenního briefinku.

Náměstek Čcheng na dotaz Reuters odmítl sdělit, zda se řecký premiér Alexis Tsipras tento týden zúčastní summitu zemí BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a JAR). Dodal, že otázka hostů záleží na Rusku, která je pořadatelskou zemí.

V uplynulých dnech se v médiích objevily spekulace, že Moskva nabídla Aténám členství ve vznikající nové rozvojové bance, kterou společně BRICS buduje. Ruský ministr financí Anton Siluanov popřel, že by Rusko takový návrh učinilo.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity