Sobota 15. 12. 2018

The Times: Mayová ztrácí podporu ministrů pro odchod bez dohody

27.09.2018

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová ztrácí podporu členů své konzervativní vlády pro odchod z Evropské unie bez uzavření dohody. S odvoláním na nejmenované zdroje to dnes napsal list The Times. Mayová tvrdí, že pokud se jí nepodaří přesvědčit unijní země, aby přistoupily na kompromis přijatelný pro obě strany, odejde v březnu země z EU bez dohody. Takový výsledek mnohaměsíčního vyjednávání už odmítli podpořit opoziční labouristé.

zpráva The Times: Mayová ztrácí podporu ministrů pro odchod bez dohody

Podle deníku se chtějí proti variantě bez dohody postavit významní členové kabinetu jako ministr zahraničí Jeremy Hunt, ministr pro brexit Dominic Raab, ministr vnitra Sajid Davis či ministr životního prostředí Michael Gove.

Jejich plánem je přesvědčit Mayovou, aby se v případě, že EU odmítne současný britský návrh upravující vztahy mezi unijními zeměmi a Británií, pokusila vyjednat dohodu o volném obchodu podobnou té, kterou má pod zkratnou CETA unie s Kanadou.

Mayová v pátek prohlásila, že "žádná dohoda je lepší než špatná dohoda". Reagovala tím na neformální evropský summit z minulého týdne, kde evropští lídři odmítli aktuální britské návrhy zejména kvůli přetrvávajícím rozdílům v názorech na hraniční režim mezi Irskem a britským Severním Irskem či pravidla dovozu a vývozu zboží a služeb.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity