Středa 12. 12. 2018

Ťok dnes bude jednat s Dobrindtem o podvodných motorech VW

04.11.2015

Berlín - Ministr dopravy Ťok bude dnes v Berlíně jednat se spolkovým ministrem dopravy Alexanderem Dobrindtem o řešení problému s obcházením emisí dieselových motorů koncernu Volkswagen (VW). Setká se i se státním tajemníkem německého ministerstva dopravy a předsedou vyšetřovací komise v této kauze Michaelem Odenwaldem. Uvedl to tiskový odbor ministerstva.

zpráva Ťok dnes bude jednat s Dobrindtem o podvodných motorech VW

V Česku jezdí podle ministerstva dopravy asi 106.000 vozů Škoda a několik desítek tisíc aut koncernu VW s motorem EA 189 o objemu 1,2, 1,6 nebo 2,0 litru plnícím normu Euro 5. Ty jsou schopné rozpoznat homologační test a přejít do ekologického režimu. Dohromady se ve světě prodalo asi 11 milionu vozů se softwarem, který obcházení emisního měření umožňuje.

Pro nápravu těchto vozů má ve většině případů stačit nahrání aktualizovaného softwaru řídicí jednotky. Pouze u agregátu 1,6 budou nutné při servisní akci také výměny některých dílů. Volkswagen a následně další koncernové značky včetně Škody Auto by měl technické řešení představit do konce listopadu.

Motory se montovaly do modelů Fabia druhé generace, Roomster, Rapid s diesely Euro 5, jakož i Octavia, Yeti a Superb druhé generace. Také se používaly ve volkswagenech Golf šesté generace, u sedmé generace Passatu nebo prvního modelu Tiguan. V současných modelech pro Evropu by být neměly.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity