Středa 12. 12. 2018

UBS zaznamenala propad, zisk největší švýcarské banky klesl o 64 procent

03.05.2016

Největší švýcarské bance UBS klesl v prvním čtvrtletí zisk o 64 procent. Velký propad zaznamenala její divize investičního bankovnictví. Podle prohlášení banky stojí za neúspěchem zvýšená světová nejistota a nestabilita, kvůli které klienti nechtějí riskovat.

zpráva UBS zaznamenala propad, zisk největší švýcarské banky klesl o 64 procent

Největší švýcarské bance UBS klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 64 procent na 707 milionů franků (17,4 miliardy korun). Pokles zaznamenaly všechny divize, v čele s divizí investičního bankovnictví. Oznámila to banka v úterním prohlášení.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru zisk 704 milionů franků. Provozní zisk se snížil o 22,7 procenta na 6,83 miliardy švýcarských franků.

"Zvýšená ekonomická a geopolitická nejistota, stejně jako globální nestabilita na trhu, vyvolaly mezi klienty výraznou averzi k rizikům," uvedla banka v prohlášení. "To se projevilo v abnormálně nízkém objemu transakcí."

Zisk před zdaněním v divizi správy majetku bohatých klientů se snížil o 41,4 procenta na 557 milionů švýcarských franků. Příliv peněz od klientů stoupl meziročně o 6,5 procenta na 15,5 miliardy franků a bance se podařilo zastavit odliv z předchozího čtvrtletí. Zisk divize investičního bankovnictví se propadl o 67 procent na 253 milionů franků.

Zdroj: ČTK, Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity