Sobota 15. 12. 2018

USA postihl rozsáhlý únik ropy. Pěti státům hrozí nedostatek suroviny

19.09.2016

Z ropovodu spojujícího americké státy Texas a New Jersey uniklo kolem milionu litrů ropy. Informovala o tom agentura AP, podle níž provozovatelé zastavili proud suroviny v potrubí, aby mohli závadu odstranit. Pěti americkým státům kvůli tomu hrozí nedostatečné zásobování palivem.

zpráva USA postihl rozsáhlý únik ropy. Pěti státům hrozí nedostatek suroviny

K úniku došlo v okolí města Helena v Alabamě. Podle provozovatele potrubí vyteklo mezi 950 tisíci a 1,3 milionu litrů ropy. Přesné množství se nepodařilo určit, protože není známo, jak dlouho surovina z ropovodu prosakovala.


Podle organizací na ochranu životního prostředí ropa unikla v mimořádně ekologicky citlivém prostředí a vláda v Alabamě by měla zajistit, že nedojde k ohrožení zdraví obyvatel a že budou ekologické minimalizovány škody. Podle úřadů je ale únik pod kontrolou a většina ropy skončila v retenčních nádržích poblíž Heleny.


Provozovatelé ropovodu potrubí odstavili, aby odstranili příčinu úniku. Ropa jím nezačne znovu proudit dřív než během příštího týdne. V pěti státech na jihovýchodě USA, které ropovod zásobuje, proto hrozí nedostatek paliva. Tamní úřady proto zrušily omezení pro dobu, kdy mohou jezdit kamiony, aby cisterny s ropou mohly nahradit fungování ropovodu.

Zdroj: E15

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity