Úterý 11. 12. 2018

USA úspěšně otestovaly protiraketový obranný systém

31.05.2017

Americká armáda dnes úspěšně dokončila test obranného systému před mezikontinentálními balistickými raketami, který byl první podobnou zkouškou svého druhu. V době zvýšené hrozby ze strany Severní Koreje odpálily USA z kalifornské základny střelu, která zneškodnila mezikontinentální raketu (ICBM) vypuštěnou z atolu Kwajalein na tichomořských Marshallových ostrovech.

zpráva USA úspěšně otestovaly protiraketový obranný systém

Podle amerického ministerstva obrany byla dnešní akce vůbec prvním úspěšným pokusem o zničení testovací mezikontinentální střely. "Zneškodnění komplexního cíle ICBM představujícího ohrožení je nepředstavitelný úspěch...zásadní milník tohoto programu," uvedl podle agentury Reuters v prohlášení ředitel sekce protiraketové obrany Pentagonu Jim Syring.

USA testovaly protiraketový systém od roku 1999 již sedmnáctkrát, z toho devětkrát úspěšně, vždy však přitom byla destrukční střela naváděna na rakety s kratším doletem než ICBM.

Dnešní test systému byl první zkouškou od června 2014. Proběhl několik dní po dalším odpalu rakety severokorejským režimem, který letos podnikl již devět testů ve snaze získat funkční rakety s doletem na území USA. Americký prezident Donald Trump zvolil po svém nástupu do funkce ostrý postoj vůči KLDR a napětí mezi oběma zeměmi se vyhrotilo nejvíce za poslední léta.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity