Sobota 15. 12. 2018

Útok znamená pro Francii také pokles ceny akcií

15.07.2016

Evropské akcie na začátku dnešního obchodování v reakci na útok ve francouzském Nice klesají. Ztrácejí hlavně akcie firem, které se zaměřují na cestovní ruch a volný čas. Panevropský index STOXX 600 na začátku obchodování ztrácel zhruba 0,3 procenta, index FTESEurofirst 300 asi půl procenta. Se ztrátou kolem půl procenta zahájil obchodní den i francouzský index CAC 40.

zpráva Útok znamená pro Francii také pokles ceny akcií

Akcie francouzské hotelové společnosti Accor ztrácejí asi čtyři procenta, akcie leteckých společností Air France-KLM, easyJet a IAG klesají o 1,6 až tři procenta. Oslabili také švýcarští výrobci luxusního zboží Swatch a Richemont. Společnost Swatch dnes varovala před dalším zhoršením hospodaření, na což její akcie zareagovaly poklesem až o 12 procent.

Více než 80 lidí zemřelo, když ve čtvrtek večer najelo do davu v jihofrancouzském Nice nákladní auto. Policie řidiče zastřelila. Prezident François Hollande čin označil za terorismus, ve Francii bude o tři měsíce prodloužen výjimečný stav, který byl zaveden po loňských teroristických útocích v Paříži.

Zdroj: Svoborné fórum

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity