Pátek 18. 01. 2019

Vazby Clintonové na Wall Street? WikiLeaks zveřejnil další materiály

17.10.2016

Washington - Server WikiLeaks v sobotu zveřejnil dokumenty, které se týkají Hillary Clintonové. Vyplývá z nich, že se demokratická kandidátka na prezidentku USA vyhnula přímé kritice velkých společností z Wall Street, když analyzovala příčiny finanční krize během série placených projevů pro banku Goldman Sachs z roku 2013. Podle analytiků ale toto odhalení nebude mít zásadní vliv na rozhodování voličů.

zpráva Vazby Clintonové na Wall Street? WikiLeaks zveřejnil další materiály

Wikileaks postupně publikuje informace uniklé z e-mailů šéfa kampaně Clintonové Johna Podesty. Tým Clintonové jejich autentičnost odmítl potvrdit či vyvrátit.

Nově zveřejněné dokumenty neobsahují podle AP žádné šokující informace, které by svědčily o propojení Clintonové s bankovním světem díky finančním příspěvkům od bankovního sektoru.

Její umírněnost v projevech ale připomene liberálům v demokratické straně jejich obavy, že Clintonová má příliš blízko k bankám na Wall Street a nebude v případě zvolení dostatečně efektivně kontrolovat jejich případné excesy.

Nelze však očekávat, že by demokratičtí voliči ve větším počtu hlasovali pro Donalda Trumpa, který se potýká s podstatně větším skandálem ohledně sexuálního obtěžování žen.

Zdroj: EuroZprávy

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity