Pátek 18. 01. 2019

Vypsané stavební zakázky rostou, zadané klesly o 36 procent

26.09.2016

Praha - Od ledna do konce srpna vypsali veřejní investoři 2217 zakázek pro stavební firmy za 80,7 miliardy korun. Počet se meziročně zvýšil zhruba o čtvrtinu, objem o pětinu.

zpráva Vypsané stavební zakázky rostou, zadané klesly o 36 procent

Zadávání zakázek konkrétním firmám ale vázne. Jejich počet meziročně klesl o 27,3 procenta na 2870, hodnota se snížila o 36,5 procenta na 52,4 miliardy korun. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research na základě dat z Věstníku veřejných zakázek.

V srpnu veřejní investoři vypsali 207 výběrových řízení na stavební práce za 7,2 miliardy korun. Počet se meziročně zvýšil téměř o třetinu, objem byl zhruba dvojnásobný. "Největší výběrové řízení tohoto měsíce v hodnotě 1,2 miliardy korun vypsalo Ředitelství silnic a dálnic ČR na stavbu obchvatu Krnova," uvedl ředitel CEEC Research Jiří Vacek.

Počet i hodnota, kterou státní investoři zadávají konkrétním firmám, už několik měsíců v řadě klesá. Od začátku roku do konce srpna se hodnota meziročně snížila o 36,5 procenta.

Podle nedávného průzkumu společnosti EconLab, který sledoval zadávání všech veřejných zakázek v krajích, se velká část z nich zruší. V Jihomoravském kraji to bylo v letech 2013 až 2015 47 procent zakázek, v Plzeňském kraji 43 procent.

Zdroj: EuroZprávy

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity