Úterý 11. 12. 2018

Výrobce automobilových součástek Schaeffler jde na burzu

22.09.2015

Frankfurt nad Mohanem - Německý výrobce automobilových součástek a kuličkových ložisek Schaeffler AG hodlá na počátku října vstoupit na burzu. Nabídka akcií firmy by se podle informovaných zdrojů mohla stát největší v Německu v letošním roce, firma by z ní mohla získat více než 2,5 miliardy eur (67,6 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.

zpráva Výrobce automobilových součástek Schaeffler jde na burzu

Firma dnes oznámila, že primární nabídka akcií by se měla uskutečnit 5. října. Celkem Schaeffler plánuje prodat zhruba čtvrtinu akcií firmy. Zisk z prodeje chce použít na snížení dluhu a zlepšení svých financí. Firma se před sedmi lety výrazně zadlužila kvůli snaze o převzetí konkurenční firmy Continental, které se nakonec neuskutečnilo, a dostala se do vážných finančních problémů. Schaeffler z té doby stále vlastní v Continetalu podíl 46 procent.

Schaeffler nabídne na trhu 166 milionů akcií bez hlasovacích práv, z toho 100 milionů bude současných akcií, které vlastní holdingová firma rodiny Schaefflerových, a 66 milionů budou nové akcie. Zisk z prodeje firma hodlá použít na snížení dluhu firmy i holdingové skupiny.

Primární nabídka akcií firmy Schaeffler by mohla překonat plánovanou nabídku firmy Covestro, divize umělých hmot firmy Bayer. Ta má v plánu rovněž letos vstoupit na burzu a prodat akcie za zhruba 2,5 miliardy eur. Vše bude záviset na případné poptávce investorů.

V Německu se zvyšuje zájem firem o vstup na burzu. Firmy tak chtějí využít toho, že akciové trhy jsou nyní silné a hodnoty akcií vysoké.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity