Úterý 11. 12. 2018

Výrobci hraček Hasbro a Mattel prý jednají o fúzi

05.02.2016

New York - Američtí výrobci hraček Mattel a Hasbro jednají o možné fúzi. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. Spojením by vznikl hračkářský gigant s tržní kapitalizací více než 20 miliard USD a značkami jako My Little Pony, Furby, Barbie a Hot Wheels.

zpráva Výrobci hraček Hasbro a Mattel prý jednají o fúzi

Firma Hasbro prý oslovila Mattel s návrhem možné transakce koncem loňského roku. Od té doby obě firmy spolu s přestávkami jednají. Žádné bližší detaily nejsou známy. Zdroje však upozornily, že jednání nemusí skončit dohodou.

Mluvčí firmy Hasbro Julie Duffová agentuře Reuters řekla, že firma nekomentuje fámy a spekulace. Mattel se ke zprávě odmítl vyjádřit.

Není to poprvé, kdy obě firmy jednají o spojení. V roce 1996 Mattel učinil nabídku na převzetí Hasbro za 5,2 miliardy USD. Nakonec však nabídku stáhl s odvoláním na netolerantní atmosféru.

Hasbro i Mattel se v posledních letech potýkají se slábnoucí poptávkou, protože děti tráví stále více času s tablety a dalšími elektronickými přístroji místo s hračkami. Tradiční výrobce hraček také ohrožuje firma Lego se svými barevnými stavebnicemi, jejichž popularita prudce roste a rodiče je vnímají za hračky s větší výchovnou hodnotou.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity