Pondělí 10. 12. 2018

Výroky šéfa ECB srazily kurz eura. Evropská měna klesla na sedmiměsíční minimum vůči dolaru

21.10.2016

Kurz evropské měny během pátku klesl až na 1,09 eura za dolar. Trhy reagují na výroky šéfa ECB Maria Draghiho, který naznačil, že banka nebude ukončovat program nákupu dluhopisů. Dolar naopak posiloval. Investoři věří, že Fed zvýší úrokové sazby.

zpráva Výroky šéfa ECB srazily kurz eura. Evropská měna klesla na sedmiměsíční minimum vůči dolaru

Euro se během pátečního obchodování propadlo vůči dolaru až na sedmiměsíční minimum pod 1,09 dolaru. Navázalo tak na čtvrteční pokles, za kterým stály výroky šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho. Ty signalizovaly, že ECB nehodlá spěchat s ukončením programu nákupu dluhopisů.

Jednotná evropská měna sestoupila až na 1,0891 dolaru, což představuje nejnižší úroveň od 10. března. Později část ztrát smazala a vrátila se těsně nad 1,09 dolaru. Oproti čtvrtku tak vykazovala pokles zhruba 0,2 procenta.

ECB na čtvrtečním zasedání podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změny. Draghi označil za nepravděpodobné, že by banka přikročila k náhlému ukončení programu nákupu dluhopisů, kterým se snaží podporovat hospodářský růst a inflaci v eurozóně.

Dolar se v pátek vyšplhal na nové sedmiměsíční maximum vůči koši šesti předních světových měn. K jeho růstu přispívají vyhlídky na zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech.

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity