Úterý 11. 12. 2018

Za tři domy v ulici Na Příkopě investor zaplatil dvě miliardy

27.05.2016

Investiční skupina LaSalle koupila tři sousedící budovy v pražské ulici Na Příkopě pro francouzský penzijní fond ERAFP. Hodnota transakce je zhruba 80 milionů eur. Jde o první akvizici LaSalle v Česku.

zpráva Za tři domy v ulici Na Příkopě investor zaplatil dvě miliardy

Tři budovy v pražské ulici Na Příkopě, která se řadí mezi nejdražší ulice světa, změnily majitele. Globální investiční společnost LaSalle Investment Management se zaměřením na trh nemovitostí dokončila svou první akvizici na území Česka. Na Příkopě koupila domy s čísly popisnými 23, 25 a 27.

Firma budovy pořídila od soukromého vlastníka pro francouzský penzijní fond ERAFP. Za tři budovy zaplatila přibližně 80 milionů eur, tedy v přepočtu 2,16 miliardy korun.

"Akvizice těchto vysoce kvalitních nemovitostí umožňuje fondu rozšířit své působení na českém trhu v jedné z nejvyhledávanějších retailových lokalit. Ulice Na Příkopě je mezi nájemci velmi žádaným místem, kde poptávka po volných prostorách převyšuje nabídku," říká Beverley Shadboltová, manažerka LaSalle Investment Management.

Podle ní majitelé nemovitostí situovaných Na Příkopě disponují silným tržním postavením. "Vezmeme-li v potaz vynikající lokalitu zakoupených budov, silné základní ukazatele výnosnosti a příležitosti k jejich dalšímu rozvoji, jsme přesvědčeni, že dané nemovitosti přinesou zajímavé výnosy v porovnání s obdobnými transakcemi v západní Evropě. V současné době se středoevropským ekonomikám daří nejlépe v celé EU," dodává Shadboltová.

Jedná se o tři sousedící domy, které obsahují přibližně čtyři tisíce retailových ploch a více než tři tisíce kancelářských prostor. Obchodní část je v současné době plně obsazená, mimo jiné například značkami jako Tommy Hilfiger, Salamander či Tezenis.

Ulice Na Příkopě je součástí "zlatého trojúhelníku", centrální pěší zóny, která se nachází mezi náměstím Republiky, Národním muzeem a Národní třídou. Tato oblast patří mezi maloobchodníky k vůbec nejvyhledávanějším.

V ulici Na Příkopě aktuálně prodává budovu také Komerční banka. Prodeji nahrává pozitivní ekonomická situace a růst cen nemovitostí. Majitelé nemají problém zaplnit plochy nájemci, díky čemuž mohou prodávat dráž. Tohoto trendu se snaží využít například společnost Penta Investments, která nabízí na prodej kancelářský komplex Florentinum u Masarykova nádraží. Podle odborníků by za něj mohla získat zhruba 275 milionů eur, tedy o 75 milionů eur více, než kolik do stavby investovala.

Zdroj: Hospodářské Noviny 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity