Sobota 15. 12. 2018

Zaměstnanci České pošty tři roky kradli naftu, policisté je chytili při činu

27.04.2016

Policie vyšetřuje sedm zaměstnanců České pošty, kteří měli podle serveru iDnes.cz svému zaměstnavateli během tří let ukrást desítky až stovky tisíc litrů nafty. V pátek je policisté chytili při činu, za krádeže jim hrozí až dva roky vězení. Mimo zaměstnanců pošty mělo být do krádeží zapojených dalších 11 lidí.

zpráva Zaměstnanci České pošty tři roky kradli naftu, policisté je chytili při činu

Praha - Česká pošta odhalila několik svých zaměstnanců, kteří jsou podezřelí, že ji během minimálně tří let okradli o desítky až stovky tisíc litrů nafty. Policie v pátek zadržela 14 lidí, z toho sedm zaměstnanců České pošty, kteří jsou z krádeže podezřelí. Obviněni v kauze byli čtyři muži. Škoda se odhaduje na několik milionů korun. Napsal to v úterý server iDnes.cz.


Policie v pátek ráno zloděje přistihla při činu. "Nyní stíháme čtyři muže pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za který jim hrozí až dva roky odnětí svobody," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Server napsal, že spolu se sedmi zaměstnanci pošty je podezřelých dalších 11 lidí, kteří podle policie ukradenou naftu kupovali.


Úbytek nafty odhalila pošta interním šetřením, zaznamenala nesrovnalosti mezi očekávanou spotřebou paliva u tahačů návěsů a tankovaným množstvím na čerpací stanici České pošty. Naftu zaměstnanci pošty podle informací firmy přečerpávali z nádrže v prostorách myčky, kde nejsou kamery.

Zdroj: ČTK 

Autor: Redakce

Diskuze


Pokud chcete vstoupit do diskuze, musíte se nejprve přihlásit.

Hlavní události

Čtěte další události z oblasti hlavní události

Ekonomika a politika

Čtěte další události z oblasti ekonomika a politika

Akcie

Čtěte další události z oblasti akcie

Měny a sazby

Čtěte další události z oblasti měny a sazby

Komodity

Čtěte další události z oblasti komodity